CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Збірка «У пошуку просторів взаємодії»

CSM, 2012, 144 стор.

Збірка «У пошуку просторів взаємодії» була опублікована CSM наприкінці 2012 року. Вона торкається двох ключових питань: «Чому художники і художниці полишають білий куб і йдуть працювати з публічними просторами?» і «Як вони дають раду питанням, які ці простори піднімають, з огляду на проблемну природу публічного простору у пострадянських країнах?» 

 

Ця публікація збирає й аналізує проекти проблематизації та переосмислення публічного простору, здійснені CSM у 2012 році – низку мистецьких інтервенцій ПОШУК  і міжнародну дискусійну платформу «Простори взаємодії».

 

«Проекти ПОШУК і «Простори взаємодії» були лише однією зі спроб подивитись на те, як художні стратегії можуть працювати у публічному просторі, як він може опиратись цим стратегіям і трансформувати їх; однією із пропозицій художникам разом подивитись на наші мотивації та інструменти публічних інтервенцій і подивитись на місто іншими очима», – написала у тексті «Приватний доторк до публічного» директорка CSM Катерина Ботанова.

 

Перша частина збірки містить документацію мистецьких проектів: Марії Куликівської «Музика невидобутих звуків», Вови Воротньова «Самсон», Лади Наконечної «Подія», групи МММ «Культурний шар», Георгія Потопальського та Євгена Ващенка «Щілина», Групи Предметів «Київпроект» – а також тексти художниць і художників або інтерв’ю з ними.

 

Друга частина складається із документації подій дискусійної платформи «Простори взаємодії»: дискусії «Простори взаємодії», воркшопів Антона Ледерера «Мистецтво „по сусідству”» та Юлії Костерєвої і Юрія Кручака «Локальне Нове Глобальне», фільму Штефана Русу «Повертаючи собі місто», прогулянки-перформансу з Романою Шмаліш та Анною Погрібною «Палац культури», лекції Елке Красни «Про урбаністичне кураторство. Спільне використання та відповідальність – етика та бажання в публічній сфері» та критичних статей кураторів(ок) і художників(ць), її учасників(ць).

 

Кураторка Елке Красни пише: «Ми живемо у стані постійної кризи та панівної тривоги. Глобалізаційні процеси та неоліберальний порядок не лише формують і трансформують місцеві умови, а й виявляють широкий спектр стратегій критики і ангажованості.

 

В основі практики, яку я називаю урбаністичним кураторством, лежить питання: як здобувати та відвойовувати право на агентність як вияв міського громадянства. Сучасні практики урбаністичного кураторства передбачають значну роль критичного аналізу і кураторського активізму, а також багатошарову і різнобічну співпрацю митців, місцевих мешканців, педагогів, архітекторів, культурних дослідників, культурних виробників, активістів, урбаністів, містобудівників і багатьох інших».

 

У 2013 році CSM продовжить практику урбаністичних досліджень та інтервенцій у міжнародному проекті SPACES.

 

Збірка «У пошуку просторів взаємодії» є двомовною (укр., англ.)

 

Читати PDF-версію.

 

Отримати друкований примірник публікації можна в офісі CSM за адресою вул. Фрунзе 14-18, оф.18.

 

Збірка «У пошуку просторів взаємодії» фінансована Культурною програмою Східного партнерства Європейського Союзу та реалізована за підтримки програми грантів «і3» фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

Всі проекти