CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

"Відтінки". Костянтин Стрілець

Акварель «Відтінки» – це художня спроба зазирнути за поверхню явища жовто-блакитної інтервенції в українських містах. Це спроба спочатку розкласти його на фрагменти й запитання, щоб далі пошукати ціле. Щось, що залишиться за жовтим і блакитним на будинках та парканах, коли ці кольори затруться часом.

 

Якщо розглядати «жовто-блакитність» міста як прояв його національної ідентифікації, а людей, які роблять місто жовто-блакитним – як суб’єктів цього прояву, то як за кольорами не втратити, а роздивитися суть – саме поняття ідентичності й ті смисли, які насправді в нього закладає кожен?

***

Неважко зауважити, наскільки різними насправді є відтінки жовтого й блакитного, які використовуються для створення того, що означується як «єдине». Блакитний з національного прапора в реаліях вулиці проявляється використанням абсолютно різних відтінків синього. Жовтий – множинністю варіацій від світло лимонного до жовтогарячого. Чи не ілюструє така кольорова метафора всі ті внутрішні протиріччя та відмінності, які криються за одним, здавалось би, цілком подібним жестом сотень людей у різних куточках країни?

***

Той, хто носить жовто-блакитну стрічку, розфарбовує вулицю чи просто вітає таке фарбування як явище, ідентифікує себе зі спільнотою тих, хто думає так само. До певної міри він протиставляє себе всім, хто думає інакше або категорично проти.

 

Робота «Відтінки» – про персональне проживання сучасності. Про індивіда як частину дуже різного суспільства. Про внутрішнє наповнення того, що з нами відбувається насправді.

***

Ймовірно, «відтінкам» потрібна тиша. І трохи часу, щоб віддалитися від шуму кольорів.

 

                                                                                                                                    Людмила Скринникова

 

Висловлюємо подяку Ботанічному саду ім. акад. О.В. Фоміна Київського національного університету ім. Тараса Шевченка за відкритість та підтримку ідеї. 

 

Проект відбувається в рамках проекту «SPACES», фінансованого Культурною програмою Східного партнерства Європейського Союзу.

Всі проекти

Події в рамках проекту

Фото / відео проекту