CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

SPACES

Автор: тест

SPACES – це міжнародний трирічний проект за участі незалежних мистецьких інституцій країн Східної Європи. Його основна мета – пошук нових стратегій відновлення міських просторів завдяки мистецьким практикам та ініціативам. Партнерами проекту є Utopiana.am (Вірменія), GeoAIR (Грузія), Oberliht (Молдова) та CSM (Україна). Проект фінансує Культурна програма Східного партнерства Європейського Союзу; координує дослідницький інститут Oikodrom (Австрія); консультативний партнер – асоціація Slobodne Veze (Хорватія).

 

SPACES зосереджує увагу на проблематиці поняття «cпільного» в сучасному місті. Ця проблема стоїть гостро в усіх постсоціалістичних і, зокрема, пострадянських країнах, де питання особистої відповідальності стосовно публічного простору і досі відсутнє у свідомості пересічного громадянина. З огляду на це проект має на меті налагодити взаємодію з місцевими громадами, активізувати урбаністичні дослідження й стимулювати партисипативні мистецькі ініціативи, і таким чином сприяти пожвавленню незалежного мистецького поля в країнах-партнерах і активізації потенціалу його демократичного розвитку та суспільної згуртованості.

 

У 2012 році у рамках SPACES вже відбулися проекти у Грузії та Вірменії:

 

-        Під час проекту «undergo. the parallels» у Тбілісі художники з 12 країн працювали у підземних переходах міста. У своїх роботах вони зосереджувались на специфіці локацій, їхньої архітектури та ставленні до них користувачів (пішоходів), таким чином розширюючи кордони їхнього розуміння значимості громадських місць.

 

-        «Public talks» відбулись у Єревані та зібрали художників, кураторів, дослідників, архітекторів та інших діячів культурної сфери, а також представників громадськості та студентів з країн-партнерів для розширення зв’язків, проведення соціальних досліджень та обговорення ситуації у регіоні. Головним акцентом усіх подій були процеси модернізації, а саме трансформації публічного простору в радянський і пострадянський час.

 

Презентація української частини проекту запланована на кінець травня 2013 року та фокусуватиметься на проблемах публічних просторів міста через мистецькі рефлексії та відкриті дискусії. Вона стане продовженням проектів, спрямованих на актуалізацію питань, пов’язаних із публічним простором, над якими CSM спільно з партнерськими інституціями працював впродовж попереднього року, а саме серії художніх досліджень та інтервенцій у публічному просторі міста «ПОШУК: Інші простори» та дискусійної платформи «Простори взаємодії» за участі українських та європейських дослідників, художників, кураторів та активістів.

 

Деталі проекту незабаром на сайті CSM.

Всі проекти

Події в рамках проекту