CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

SPACES: Архітектура спільного

Автор: Анатолій Бєлов

 

Відкриття: 23 травня, четвер, 19:00

Лекції, дискусії, обговорення: 23 – 26 травня (четвер – неділя), 14:00 – 19:00

Музичні перформанси: 23, 26 травня (четвер, неділя), 21:00

Міський форум: 26 травня (неділя), 16:00 – 18:00

 

Художниці й художники: Мирослав Вайда, Вова Воротньов, Тетяна Горюшина, Олександр Бурлака та Іван Мельничук («Група Предметів»), Алевтина Кахідзе, Аліна Копиця, Юрій Кручак, Саша Курмаз (Україна), Павел Браїла (Молдова), «Партизанінг» (Росія)

 

Музичні перформанси: гурт DRUMТИАТР (Гриць Семенчук, Юрко Іздрик, Олексій Гмиря), гурт «Людська подоба» (Анатолій Бєлов, Георгій Бабанський, Іванна Ярема, Артур Кочарян, Олександр Ратушняк)

 

Учасники дискусійної та лекційної програми: Олександр Бурлака, Іван Мельничук, Ірина Соловей, Ігор Тищенко (Україна), Аревік Мартіросян (Вірменія), Михеїл Сванідзе, Леван Асабашвілі (Грузія), Виталіє Спринчане (Молдова), Ігор Поносов («Партизанінг», Росія), Роман Цибрівський (США), Наташа Бодрозіч (Хорватія)

 

У рамках міжнародного проекту SPACES за участі незалежних мистецьких інституцій країн Східної Європи – CSM представляє серію мистецьких інтервенцій, лекцій, дискусій та музичних перформансів «Архітектура спільного», які на 4 дні розташуються на території колишньої фабрики «Юність» на Андріївському. 

 

Метою проекту SPACES є пошук нових стратегій відновлення міських просторів завдяки мистецьким практикам та ініціативам. Упродовж останніх 10 років Київ, подібно до Тбілісі, Єревана чи Кишинева, переживає період агресивного втручання фінансових інтересів у міське середовище й послідовного руйнування не лише історичної спадщини, а й публічних просторів – місць, які належать усім городянами. Це спричинило вибір локації для проекту в Києві: колишня фабрика «Юність» – територія, де відбувається перший в Україні відкритий діалог громадян міста та великого бізнесу.

 

Поза тим, спеціальної уваги потребує не лише загроза зникнення публічних просторів, а й зміна самого поняття публічного простору, яка відбувається в сьогоднішніх містах. Це вже не просто місце, відкрите й доступне для всіх. Це простір, який виникає тільки у спільній роботі різних людей і громад – пошуку спільних потреб, спільних інтересів, можливостей спільної дії, включення та порозуміння.

 

Які інтереси сьогодні об’єднують городян? Чи готові вони працювати разом для перетворення свого міста? Яку роль можуть відігравати мистецькі ініціативи у створенні чи відновленні публічних просторів? Чи можуть мистецькі простори бути публічними? Чи можуть вони бути моделлю ширших перетворень?

 

Відповіді на ці та інші питання будуть шукати художниці й художники, урбаніст(к)и, незалежні культурні агенти й активіст(к)и на території колишньої фабрики «Юність» на Андріївському. 

 

Програма складається з 12 мистецьких інтервенцій, низки художніх і музичних перформансів, лекційно-дискусійної програми і Міського форуму. Вхід вільний. Усі події й проекти відкриті для участі всіх охочих – 23 – 26 травня від 14:00 до 22:00.

 

26 травня відбудеться Міський форум – діалог між представниками різних зацікавлених сторін проекту «Юність на Андріївському».

 

За додатковою інформацією звертайтесь до Людмили Скринникової за мейлом art@cca.kiev.ua або телефоном 044 501 94 61.

 

Історія локації «Юність»: Навесні 2012 р. компанія ЕСТА Холдинг демонтувала будинки швейної фабрики «Юність» на Андріївському, котрі були збудовані у 1980-х роках. Це викликало широкий суспільний резонанс. У відповідь на громадські протести компанія ухвалила рішення відмовитись від будівництва офісного центру «Андріївський плаза» і побудувати на частині території, котра виходить на Андріївський узвіз, культурний простір під контролем громадськості. Для розробки концепції та здійснення контролю над проектом було створено Громадсько-експертну раду – виборний орган, який складається з авторитетних фахівців культурної сфери та громадських активістів. За результатами роботи Ради була обрана концепція багатофункціонального культурного центру за принципом відкритого майданчика – поєднання залів-трансформерів для театрально-музичних заходів, виставкових та дискусійних залів із додатковою інфраструктурою. Проект майбутнього центру наразі в процесі опрацювання. Більше інформації на сайті Юність на Андріївському.

 

SPACES – це міжнародний трирічний проект за участі незалежних мистецьких інституцій країн Східної Європи. Його основна мета – пошук нових стратегій відновлення міських просторів завдяки мистецьким практикам та ініціативам. Партнерами проекту є Utopiana.am (Вірменія), GeoAIR (Грузія), Oberliht (Молдова) та CSM (Україна). Проект координує дослідницький інститут Oikodrom (Австрія); консультативний партнер – асоціація Slobodne Veze (Хорватія).

Проект «SPACES: Архітектура спільного» фінансовано Культурною програмою Східного партнерства Європейського Союзу.

Всі проекти

Події в рамках проекту

Люди

Юрій Кручак
художник, куратор
Іван Мельничук
архітектор
Аліна Копиця
художниця