CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Семінар культурної критики та репортажу «Культура 3.0»

Автор: Костянтин Стрілець

 

Семінар культурної критики та репортажу «Культура 3.0» – освітній проект на базі онлайн-журналу Korydor. Семінар передбачає роботу з журналістами та редакторами, які пишуть на культурну тематику. Навчальна програма семінару складається з чотирьох тематичних модулів, а також низки публічних лекцій та круглих столів із залученням ширшої аудиторії. Початок семінару – 22 листопада 2013 р., закінчення – квітень 2014 р.

 

Мета проекту «Культура 3.0» – артикулювати та поширювати міжнародні стандарти відповідальної, чесної журналістики в культурному секторі. Семінар покликаний створити умови для розвитку фахової культурної журналістики в Україні, підвищити професійний рівень журналістів, які пишуть на теми культури. Під час навчальних днів куратори модулів, запрошені лектори та учасники семінару спробують випрацювати спільне розуміння особливостей критики в час, коли відчутно змінюються принципи комунікації між критиком і читачем, виданням і аудиторією.  

 

Структура семінару:

 

Модуль 1:

«Культура і політика: як культура може працювати для змін»

Чому політикам залежить на культурі, чому ми пишемо про культуру як про політику, як зрозуміти цей флірт і не зганьбитися. Чому політики (і всі решта) говорять про "відповідальність митців". Культурний канон і політика. Політичні та культурні ієрархії, глобальні звитяги й домашні війни. Мистецтво у салонах та на барикадах. Мистецький активізм та очікування. Чи може і чи мусить культура формувати політичний порядок денний? 

Кураторка модуля: Оксана Форостина – заступниця відповідального редактора часопису «Критика», журналістка, письменниця.

 

Модуль 2:

«Креативна економіка: смак грошей»

Публічна політика і публічне (бюджетне) фінансування культури, моніторинг державних інституцій культури, спонсорство у культурі та економічні інтереси, реалії креативної економіки в Україні та європейські моделі – культура і ринок, нові моделі суспільної підтримки, ціна художньої незалежності.

Кураторка модуля: Ірина Соловей – співзасновниця платформи соціальних інновацій «Велика ідея», спеціалістка з менеджменту, маркетингу та стратегічних комунікацій.

 

Модуль 3:

«Культурне виробництво: “Що, як і чому” створення культурного продукту»

Менеджмент і кураторство в сучасній культурі, міждисциплінарність у мистецтві, розвиток аудиторій для сучасної культури, суспільно відповідальне мистецтво.

Кураторка модуля: Аксінья Куріна – журналістка, режисерка, продюсерка фільму «Відкритий доступ», кінознавець, громадська активістка.  

 

Модуль 4:

«Критика сучасної культури: про чи контра?»

Як писати про культуру сьогодні? Навіщо писати про культуру? Роль журналістів і критиків у формуванні аудиторій для культурного продукту, лобіювання змін, фахові стандарти і редакційні політики.

Кураторка модуля: Віра Балдинюк – випускова редакторка журналу Korydor, критикиня, журналістка. 

 

Кожен модуль триватиме 3 дні від п’ятниці до неділі, передбачає лекції та майстерні запрошених лекторів, теоретичні й практичні завдання, стаді-тури до інституцій (відповідно до теми), зустрічі з ключовими мовцями, групові обговорення, презентації учасників, публічні обговорення та круглі столи щодо ключових проблем.

 

За результатами конкурсного відбору з-поміж 45 заявок до участі в семінарі відібрано 15 учасниць: 

 

1. Дар'я Бадьйор (Київ) 
2. Лілія Шутяк (Чернівці)
3. Оксана Мамченкова (Київ)
4. Аліна Сандуляк (Київ)
5. Катерина Сєргацкова (Київ)
6. Любов Морозова (Київ)
7. Євгенія Нестерович (Львів)
8. Анастасія Денисенко (Київ)
9. Катерина Чурікова (Київ)
10. Марія Тетерюк (Київ)
11. Божена Городницька (Львів)
12. Анна Протасова (Київ)
13. Ольга Гончар (Бровари)
14. Ольга Балашова (Київ)
15. Наталя Єрьоменко (Львів)


Робочі зустрічі семінару поводитимуться українською, російською та англійською мовами.

Найцікавіші результати роботи учасників та учасниць семінару будуть опубліковані в онлайн-журналі Korydor та партнерських виданнях.

 

Проект підтримано програмою грантів «і3» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». 

Всі проекти

Події в рамках проекту

Люди

Лідія Варбанова
професорка, дослідниця
Віра Балдинюк
головна редакторка онлайн-видання Korydor
Аксінья Куріна
кінознавець
Ірина Соловей
соціальний підприємець
Олександр Адамянц
публіцист, редактор
Олеся Островська-Люта
кураторка, арт-менеджерка
Ліз П’ю
продюсерка, викладачка