CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Семінар культурної критики та репортажу «Культура 3.0» 2014/15

Семінар культурної критики та репортажу «Культура 3.0» – освітній міждисциплінарний проект на базі онлайн-журналу Korydor. Семінар передбачає роботу з журналістами та редакторами, які пишуть на культурну тематику. Навчальна програма семінару складається з чотирьох тематичних модулів, а також низки публічних лекцій та круглих столів із залученням ширшої аудиторії. Уперше семінар проводився у жовтні 2013 – травні 2014 і об’єднав у професійну мережу 15 учасниць і понад 30 лекторів семінару. Результатом проекту стала збірка «Культура 3.0».

 

Мета проекту «Культура 3.0» – артикулювати розуміння культури як важливого чинника соціального й економічного розвитку, як підґрунтя для вироблення спільних цінностей і стимулювання демократичних перетворень. Семінар покликаний впроваджувати міжнародні стандарти журналістики, підвищувати рівень авторів і редакторів, розвивати платформу професійної комунікації та взаємопідтримки. Цьогорічний семінар орієнтуватиметься на роботу з регіональними журналістами та редакторами, які разом із запрошеними лекторами  вироблятимуть спільне розуміння особливостей критики в часи соціальних зрушень.

 

Структура семінару:

 

Модуль 1 «Культурна політика:  культура працює для змін» (14-16 листопада 2014)

Як культура може формувати порядок денний політики? Культурний активізм та самоорганізація культурних спільнот, лобіювання інтересів культури у владі. Стратегічне планування і реформування в культурі: європейський досвід. Як реалізовувати політику включення (inclusion policy) через культуру. Варіативність у культурній політиці.

 

Модуль 2 «Креативна економіка і сталий розвиток» (12-14 грудня 2014)

Культура як чинник економічного розвитку країни. Джерела фінансування в культурі. Реалії креативної економіки в Україні та європейські моделі. Креативні міста: культурні індустрії в сучасному місті, різні типи зайнятості творчих працівників. Шляхи співпраці між креативною економікою та державною політикою.

 

Модуль 3 «Культурне виробництво: “Що, як і чому” створення культурного продукту» (6-8 лютого 2015)

Менеджмент і кураторство в сучасній культурі, міждисциплінарність у мистецтві, розвиток аудиторій у сучасній культурі, суспільно відповідальне мистецтво. Рівний доступ до культурного продукту.  

 

Модуль 4 «Критика сучасної культури: про чи контра?» (13-15 березня 2015)

Як писати про культуру під час війни? Питання цензури й самоцензури. Роль журналістів і критиків у налагодженні міжрегіонального та міжкультурного порозуміння. Лобіювання змін, фахові стандарти і редакційні політики.

У графіку проведення модулів можливі зміни.

Кожен модуль триватиме 3 дні від п’ятниці до неділі, передбачає лекції ключових практиків, експертів, редакторів і митців, практичні заняття, стаді-тури до інституцій, групові обговорення, презентації учасників, публічні дискусії та круглі столи щодо ключових питань семінару.

 

За результатами конкурсного відбору до участі в семінарі запрошено 15 учасників: 

 

1. Наталія Андрющенко (Дніпропетровськ)
2. Вікторія Бавикіна (Харків)
3. Юлія Бентя (Київ)
4. Марія Бєляєва (Київ)
5. Вікторія Бронза (Харків)

6. Катерина Бусол (Київ)
7. Назарій Заноз (Теребовля)

8. Дарина Ніколенко (Київ)

9. Ірина Осадчук (Львів)

10. Світлана Ославська (Івано-Франківськ)
11. Марія Прокопенко (Донецьк-Київ)
12. Роксолана Савчин (Львів)
13. Роксоляна Свято (Київ))
14. Ярослава Тимощук (Луцьк)
15. Вікторія Хоменко (Київ)

 

Інформація про учасників семінару на сайті culture3.net

 

Робочі зустрічі семінару поводитимуться українською, російською та англійською мовами.

Найцікавіші результати роботи учасників та учасниць семінару будуть опубліковані в онлайн-журналі Korydor та партнерських виданнях.

 

Другий семінар культурної критики та репортажу «Культура 3.0» здійснюється за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.


Всі проекти

Події в рамках проекту