CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

"Самсон". Вова Воротньов

«Самсон» - це проект із дослідження експозиційного потенціалу та спроба розширення функції публічного архітектурного об'єкту.

 

Альтанка й фонтан Самсон є важливим і надзвичайно цікавим об'єктом київського Подолу, знаковою атракцією, одним із символів міста, що репрезентує місцеву барокову традицію та демократичну "маґдебурзьку добу" Києва. Ця публічна споруда і в наш час слугує комунікативним цілям городян. Через те, що його конструкція, водночас, утворюючи інтер’єр, ніби протистоїть навколишньому простору площі, та є відкритим місцем, невід’ємною частиною вулиці, з’являється ресурс до переозначення місця та надання йому, зокрема, й мистецько-репрезентативної ролі.

 

У рамках проекту Вова Воротньов здійснить ряд стихійних пластичних інтервенцій на межі site-specific і стріт-арту, в яких фонтан Самсон розглядатиметься як публічний галерейний простір і фотостудія. Відкриті до спонтанного споглядання перехожими плоди інтервенцій будуть документуватися й ілюструвати той чи інший аспект і цього конкретного місця, і проблематики публічного простору в цілому. Воротньову цікаво провести паралель між бароковим надміром і перевиробництвом і проблематикою функціональності предметів споживання у наш час. Етап стихійної творчості, розрахований на випадкового, гіпотетичного, утопічного глядача — не попередженого та не ініційованого у контекст і конвенційність – уже триває.

 

Другий етап - презентація проекту та лекція - відбудеться 19 травня о 15:00. Він "розкриє карти", окреслить поставлені дослідженням цілі та представить задокументований матеріал.

 

Вова Воротньов працює з субкультурними кодами, рухаючись із боку графіті та субкультурної графіки в бік концептуального мистецтва і вуличного arte-povera. Серед останніх проектів: «Оркестральні маневри» на Винзаводі (2012) та «Сліди від спрею» в галереї V9 та публічному просторі Варшави (2011).

Всі проекти

Події в рамках проекту

Люди