CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Робоча кімната

Автор: Костянтин Стрілець

Академічна художня освіта й практика галерейного/виставкового існування мистецтва створюють систему координат, в якій "результат" і "успішність" стають головними критеріями роботи художника. Робота як процес прирівнюється до роботи як твору. Процес – запитань, сумнівів, думання, говоріння, відкидання, створення, руйнування – стискається до точки, художник стає виробником образів і відповідей, які подекуди втілюються у матеріальні цінності. Інституціям приписано поширення цих образів, відповідей та/або цінностей, включно з матеріальними.

 

Проте задовго до того, як навіть можливість цієї точки стане можливістю, уже відбувається процес роботи, про який ми – тобто всі решта, крім самого художника, – можемо ніколи й нічого не дізнатись. Зокрема тому, що ідея може ніколи не стати твором або результат може перебувати на відстані полюсів від початку шляху. 

«Робоча кімната» – це розмова про мистецтво як про процес, у кімнаті, де не можна проводити виставки, в інституції, яка нічого не виставляє.

Разом із художниками ми поставимо два питання:

 

1. Чому і над чим ти зараз думаєш/працюєш?

2. Чому нам зараз це цікаво?

 

Ми будемо дивитись на мистецтво і говорити про нього до того, як воно уже відбулось. Поки воно ще відбувається. Ми будемо розбирати метод художника, художник буде розбирати наші спостереження. Ми спробуємо працювати разом.

 

Щомісяця або щодвамісяці відбуватиметься співпраця  з новим художником або художницею. 

Всі проекти

Події в рамках проекту

Люди

Аліна Копиця
художниця
Юрій Кручак
художник, куратор