CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Платформа Арт Проспект

Платформа Арт Проспект – проект, який об'єднує мистецькі організації, художників і кураторів із 10 країн (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Таджикистан, Узбекистан та Україна), щоб прояснити розуміння публічного простору, національності та культури і показати, як мистецькі та соціальні практики можуть стимулювати суспільну взаємодію та позитивні зміни. Платформа Арт Проспект – ініціатива некомерційної організації CEC ArtsLink (Нью-Йорк, Санкт-Петербург), яка просуває міжнародний діалог і розуміння через спільні інноваційні мистецькі проекти. Партнерами Платформи Арт Проспект в Україні є CSM і платформа міждисциплінарних практик Open Place.

 

Платформа Арт Проспект прагне створити регіональне професійне середовище для обміну інформацією, ресурсами і практиками про мистецтво й соціальні зміни і для сприяння міжнародному обміну та співпраці через паблік-арт фестивалі, резиденції, воркшопи та семінари.

 

Ключовим компонентом Платформи є програма резиденцій, яка дає кураторам і художникам можливість провести дослідження, попрацювати з локальною мистецькою спільнотою і реалізувати спеціальний проект.

 

У 2017 році резидентками у Києві були Марія Вільковіська і Руфія Дженрбекова (Казахстан, Креольський центр) і Діана Ухіна (Киргизстан, Лабораторія сі). Протягом трьох тижнів у Києві вони провели власні дослідження, знайомилися з мистецьким середовищем і розповіли про свої проекти під час презентацій (подія з Креольським центром, презентація Діани Ухіної). За результатами резиденцій Діана опублікувала дослідження, присвячене трансформації великих наративів радянського часу, представлених у монументальному мистецтві Бішкека і Києва (на прикладі монументів Дружба народів і Бійцям/борцям революції). А Марія і Руфія випустили перший номер шалаzine “Симпоезіс”.

 

Детальніше про Платформу і резиденції в усіх країнах-партнерах читайте на сайті програми

 

До 30 березня 2018 року триває прийом заявок на участь у програмі резиденцій-2018. Деталі, умови участі та аплікаційна форма доступні за лінком.

Всі проекти