CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

"Музика невидобутих звуків". Марія Куликівська

У математичній фізиці існує напрямок, названий теорією струн, за якою всі елементарні частинки та їхні фундаментальні взаємодії виникають в результаті коливань ультрамікроскопічних струн, довжина яких складає біля 10-35 м. Тобто всі живі істоти та неживі предмети у світі складаються з безкінечної множини звуків і вібрацій, створених рухом цих струн. Їхня взаємодія народжує невловиму мелодію гармонії Всесвіту – музику невидобутих звуків. У звичайних умовах людські органи слуху не здатні розпізнати цей надтонкий звук. Для проведення такого самодослідження необхідна територія абсолютної тиші, віднайти яку неможливо в жодному природному куточку планети.

 

Але таке місце існує в Києві – це унікальна наукова лабораторія – “заглушена камера”, – простір якої, завдяки мистецькому осмисленню, стає місцем нової ідентифікації власногоголосу, дихання, вібрації тіла, його невидобутої музики. Поряд із нею є інша лабораторія – “кімната луни (реверберації)”, місце розмноження знайомих звуків, помножених, перебільшених, приголомшливих. Гіперболізований дисонанс реальності шуму. Таким чином проект Марії Куликівської є певним експериментом із дослідження можливих зв’язків і комунікативних площин між мистецтвом і наукою, а також меж глядацької відкритості до інновацій, реакції на незвичні відчуття й готовності до їх переживання і осмислення.

 

Фундація ЦСМ висловлює подяку Державному науково-дослідному інституту будівельних конструкцій за надання унікальної можливості проведення цього мистецького експерименту.

 

Лабораторії можна відвідати за таким графіком:

25 – 28 квітня/16.00-20.00

3 – 4 травня/16.00-20.00

5 – 6 травня/13.00-19.00

7 травня /16.00-20.00

Всі проекти

Події в рамках проекту

Люди