CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

«Мозаїка міста»

Найбільші соціально-політичні протести останніх років показали, що в кризові моменти людина шукає відновлення соціальних зв’язків у місті і через місто, а «тіло» соціальної дії складається з різних спільнот, які раніше могли ніколи і не взаємодіяти. Втім, що робити різним спільнотам, коли кризовий момент минає, або навпаки, стає затяжним і виснажливим процесом? Особливо тоді, коли в Києві досі залишаються невирішеними проблеми приватизації і комерціалізації та виключення різних соціальних груп із публічного простору?

 

Маючи за плечима трирічний досвід роботи в публічних просторах (проекти «ПОШУК: Інші простори», «SPACES: Архітектура спільного», «Канікули на районі»), ми знаємо напевно, що мистецтво – це соціальна практика, яка створює своєрідну мозаїку міста і може поєднувати людей із різних середовищ. Мистецька взаємодія з містом дозволяє “перевідкрити” його для мешканців, показати його нові можливості, значимість певних місць культурної пам’яті, робить видимими раніше витіснені з уваги локації і спільноти. Досвід останніх реалізованих проектів CSM показав інтерес до них із боку суспільства, але водночас і брак сучасного інструментарію та методик, із якими можуть працювати художники/ці й активіст(к)и в публічному просторі.

 

«Мозаїка міста» – це освітній і практичний проект, спрямований на розвиток партисипативних стратегій мистецької взаємодії з містом. 

Структура проекту:

6 червня – 9 липня 2015 – серія воркшопів у Києві. Воркшопи присвячені дослідженню публічного простору, роботі зі спільнотами, теорії та практиці партисипативного мистецтва та стратегіям мистецької взаємодії з містом. Наші тренер(к)и – досвідчені художники, культурні менеджерки, архітектори та дослідниці з Німеччини, Польщі, Великобританії, Румунії та України. 

19 липня – 25 липня 2015 – літня академія в Рурському регіоні (Німеччина). Літня академія – це зустрічі з експерт(к)ами, які працюють із темою мистецтва та культури в публічних просторах, екскурсії до важливих культурних центрів і музеїв в Ессені, Бохумі, Дюссельдорфі, Дортмунді та інших містах Руру. 

серпень – жовтень 2015 – реалізація мистецьких проектів у Києві. Учасниці й учасники працююють над проектами, які в мистецький спосіб можуть взаємодіяти з обраним місцем і залучати спільноти, долаючи відчуження і провокуючи співтворчість.

За результатами відкритого конкурсу до участі в проекті запрошено 18 учасниць і учасників:

Катерина Бруєвич
Анна Войтенко
Вова Воротньов
Саша Долгий
Віктор Засипкін
Валерія Карпань
Ірина Костишина
Євгенія Кулеба
Марія Куликівська
Тетяна Манзюк
Євгенія Моляр
Поліна Мороз
Олег Перковський
Галина Сухомудь
Олександра Ткаченко
Ксенія Утєвська
Юлія Філіп'єва
Дар'я Цимбалюк

Проект здійснюється у партнерстві з Goethe-Institut Ukraine та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.

 

Інформаційні партнери: Korydor, Platforma, ArtUkraine, Хмарочос

 

 

Всі проекти

Події в рамках проекту

Фото / відео проекту