CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

"Культурний шар". МММ

«Культурний шар» – це проект із дослідження «інтимного» громадського простору ліфта. Художники із групи МММ створили 50 живописних копій відомих картин і розвісили їх у ліфтах житлових будинків Києва. Роботи, відібрані для копіювання, охоплюють різні періоди історії мистецтва та накладаються на історичну мапу міста за хронологічним принципом. Усі твори залишені без підписів, лишаються неназваними й автори проекту. Протягом декількох тижнів вони спостерігатимуть за реакціями мешканців на втручання історії мистецтва в їхні давно знані та добре заїжджені ліфти та, зрештою, презентують задокументовані результати. 

 

Уже в перші дні монтажу робіт початкова мета проекту прикрасити гнітючі інтер’єри ліфтів трансформувалась у запитання щодо самої працездатності такої функції. Кабінка ліфта виявилася надто приватним і неочікувано дорогим місцем для кожного її «власника», який продемонстрував готовність протистояти нав’язливій культурній експансії. Позбавлений легітимного місця презентації та тиску імені відомого автора, так само як і присутності вмотивованого глядача, мистецький твір втратив статус недоторканості й вийшов у реальне життя. Випадковий мешканець випадкового будинку став його поціновувачем, суддею та вершителем долі. 

 

Декількох робіт в ліфтах вже не лишилось. Дослідження триває.

 

 

 

Арт-група "МММ" утворилася в 2011 році. Становлення групи та затвердження її у відсутності формату та концепції відбулося на початку 2012 року. Група позбавлена будь-якої ієрархічної системи, діє за натхненням і часто поза контекстом подій навколишнього світу. Група "МММ" - рідкісний приклад позаконцептуальної самоорганізації у світі зростаючої ентропії і концептуального профіциту.
До групи входять такі художники: Микита Наслімов, Віталія Кальмуцька, Юрій Пікуль, Георгій Потопальський, Дмитро Корнієнко, Олександр Долгий. В проекті «Культурний шар» разом з групою працює Андрій Симончік.
Всі проекти