CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

"Київпроект". Група Предметів

Зміна владної політики в царині проектування і будівництва 1955 року зумовила поворот до неомодернізму, змістивши акцент від поверхні та декору до форми та простору. Масив палаців культури, кінотеатрів, спортивних, лікарняних та учбових споруд 60 – 80-х років ХХ століття, попри низьку якість будівництва та роки безжальної експлуатації, містить сміливі інженерні рішення, унікальні приклади монументального мистецтва, локальну київську пластичність і демократичний громадський простір. Цей період заслуговує на увагу та вивчення. 

 

КИЇВПРОЕКТ візуалізує множину споруд 1960 – 1980-х років як єдиний естетичний простір, акцентуючи значний пласт київської неомодерністської архітектури радянського періоду. Архітектори з «Групи Предметів» об’єднали 80 таких об’єктів у карту-маршрут містом, презентація якої відбудеться під час відкриття проекту. Крім того, 3 споруди (ротонда в парку «Супутник» по вул.Уманській, вхідна група Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка та касовий павільйон атракціонів у Гідропарку), які сьогодні втратили свої функції та не експлуатуються, були трансформовані в сучасні folly*. Ця трансформація апелює не до певної епохи, а до простору, модерністського за формою та змістом.

 

*folly - невелика декоративна споруда в парку, яка часто або не має функції, або її функція не є очевидною. У 18 ст. в англійських і французьких парках зводили folly у вигляді римських храмів, які символізували класичні чесноти та ідеали, а також у вигляді китайських храмів, єгипетських пірамід, зруйнованих монастирів або татарських наметів аби представити різні континенти чи історичні епохи. Під час картопляного голоду в Ірландії folly споруджувалися, щоб забезпечити зайнятість селян і безробітних ремісників. У 1983-му році архітектор Бернар Чумі в проекті парку Ле Віллет в Парижі структурував простір за допомогою 35-ти деконструктивістських folly, що допомагають відвідувачам орієнтуватися. 

 

«Група Предметів» – об’єднання архітекторів Олександра Бурлаки, Івана Мельничука та Влада Голдаковського. Утворилось у 2007році. Серед останніх проектів Вал/Wal (разом з Cеntrala, Варшава) у спеціальному українсько-польському проекті «Подвійна гра» в рамках Арсенале (2012) та виставка «Сіті Порн» у ЦВК (2011).

 


Всі проекти

Люди

Іван Мельничук
архітектор