CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Школа культурної журналістики "Від першої особи: Голос"


CSM і Korydor запрошують до участі у весняній школі культурної журналістики "Від першої особи: Голос"

 

Весняна школа культурної журналістики "Від першої особи: Голос" – це п'ятиденний курс для журналістів і журналісток, блогерів, авторів, редакторів і редакторок, які працюють із темами культури й розглядають культуру як дієвий чинник політичних змін. В полі інтересів європейських культур (і української зокрема) нині особливо гостро й виразно звучать питання прав людини, виключених спільнот, (само)цензури. Для професійної журналістської спільноти важливо аналізувати, як із цими темами працює сучасне документальне кіно, література, візуальне мистецтво, театр. Подати заявку на участь можна за лінком.

 

Лектор(к)и й тренер(к)и весняної школи – українські та закордонні фахівці й фахівчині, журналісти, досвідчені редактори й редакторки, культурні діячі, критики й продюсери, менеджерки культурних проектів, що працюють із темами прав людини. Під час школи лектор(к)и й тренер(к)и допоможуть знайти відповіді на такі питання:

-       Як перейти від пафосної риторики в медіа до критичного аналізу та якісної аналітики?

-       Як писати репортажі та огляди культурних подій, не замовчуючи їхньої соціально важливої складової?

-       Як при цьому розпізнавати й долати мову ворожнечі?

-       Які є успішні зарубіжні практики культурної журналістики, що інтегруються в інші соціально важливі теми в медіа?

-       Як діяльність культурного журналіста може змінити (вплинути на) реальну ситуацію в гуманітарній сфері?

 

Освітня програма з культурної журналістики відбудеться 11-15 травня в Харкові.

Запрошуємо до участі у весняній школі авторів, журналістів і журналісток, редакторів, культурних оглядачів та коментаторів, які мають щонайменше 2-3 роки досвіду роботи, працюють у друкованих та інтернет-виданнях, незалежних журналістських проектах чи займаються радіомовленням. Ми шукаємо учасників та учасниць із різних міст України, для яких важливо розібратися в питаннях, запропонованих у школі "Голос". Результатом школи стане добірка текстів учасників та учасниць, тексти будуть опубліковані в онлайн-журналі Korydor та партнерських виданнях.

 

Участь у проекті – безкоштовна. Організатори забезпечують проживання, харчування і проїзд до Харкова.

 

Разом із заповненою аплікаційною формою, яку можна знайти за лінком, чекаємо від вас посилання на опубліковані матеріали чи файли з текстами. Заповнити онлайн-форму можна до 18:00 15 квітня 2016, результати конкурсу будуть оголошені 20 квітня 2016.

 

Із питаннями звертайтеся за тел. 044 501 94 61 або info@csmart.org.ua

 

Весняна школа відбудеться в рамках освітнього і практичного проекту "Від першої особи: Пам’ять. Голос. Діалог", який покликаний посилити роль культурних інституцій і медіа у висвітленні питань дискримінацій різного штибу, нетерпимості, сприяти подоланню стереотипного мислення через культурні практики та критичні тексти. Одночасно зі школою для журналістів "Голос" відбудеться весняна школа культурних практик "Від першої особи: Пам’ять" – освітня програма для культурних менеджерок/ів і кураторок/ів, які представляють культурні організації чи ініціативи з різних регіонів України та хочуть формувати дискусію довкола складних питань минулого і використовувати учасницький підхід у своїх творчих проектах. 

 

Проект здійснюється за підтримки National Endowment for Democracy (NED).

Інформаційні партнери: KorydorУП. ЖиттяГромадське РадіоPlatformaІнформаційний центр "Майдан Моніторинг"Главное.

Регіональні інформаційні партнери: МедіаПортЛЮКГромадське ХарківНакипелоХарківський кризовий центрIT SectorРеприза.