CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Школа культурних практик "Від першої особи: Пам’ять"


CSM і Korydor запрошують до участі у весняній школі культурних практик "Від першої особи: Пам’ять"

 

Весняна школа культурних практик "Від першої особи: Пам’ять" – це освітня програма для культурних менеджерок/ів і кураторок/ів, які представляють культурні організації чи ініціативи з різних регіонів України та хочуть формувати дискусію довкола складних питань минулого і використовувати учасницький підхід у своїх проектах. Весняна школа відбудеться з 10 по 15 травня в Харкові. Подати заявку на участь можна за лінком.

 

Ми пропонуємо поглянути на сучасні проблеми з позиції критичного осмислення минулого та подумати над тим, як культурні і мистецькі проекти можуть створити простір для діалогу. У фокусі нашого проекту – взаємодія потенціалу публічної історії та можливостей культурних і мистецьких проектів. Спираючись на студії пам’яті, усну історію, актуальні стратегії вивчення спадщини та меморалізації минулого, ми разом шукатимемо способи говорити на нові теми і залучати нові спільноти до учасницьких, діалогічних і критичних культурних проектів. Разом із лектор(ка)ми, дослідницями і практиками з України, Польщі та Німеччини ми обговорюватимемо такі питання:

-       Як працювати з історією і пам’яттю на мікрорівні та у співпраці зі спільнотами?

-       Як знайти потрібні інструменти для співпраці і співтворчості?

-       Як працювати з усною історією в культурних проектах?

-       Чому важливо розглядати минуле як спільний ресурс?

-       Що пам’ятає місто і яку роль у цьому відіграють культурні практики і міський активізм?

 

На учасників і учасниць весняної школи чекає шестиденна програма воркшопів, лекцій, екскурсій та інтенсивної професійної комунікації. Ми запрошуємо разом досліджувати неочевидні теми, дискутувати про непопулярні місця, спільноти та проблеми, шукати ідеї культурних проектів, які можуть долати стереотипи та посилювати соціальне включення.

 

CSM підтримає найцікавіші ідеї, які виникнуть в результаті весняної школи, та надасть менторську й фінансову підтримку обраним проектам. Важливими критеріями відбору проектів буде партисипативність, сталість і міжрегіональність, тому ми заохочуватимемо співпрацю між учасниками і учасницями школи та зважатимемо на актуальність проектів для локальної ситуації та розвитку інституцій/ініціатив, які будуть втілювати проекти. Проекти будуть реалізовані протягом червня-вересня 2016 року, тому просимо враховувати це в планах роботи вашої організації чи ініціативи.

 

Запрошуємо до участі у весняній школі культурних менеджерок/ів і кураторок/ів, які мають досвід реалізації культурних проектів та для яких важливо здобути знання, запропоновані у школі, долучитися до формування професійної мережі, ділитися власним досвідом і бути відкритими до взаємодії. Ми шукаємо учасників та учасниць із різних міст України.

 

Участь у проекті – безкоштовна. Організатори забезпечують проживання, харчування і проїзд до Харкова.

 

Аплікаційна форма доступна за лінком. Заповнити онлайн-форму можна до 18:00 15 квітня 2016, результути конкурсу будуть оголошені 20 квітня 2016.

 

Із питаннями звертайтеся за тел. 044 501 94 61 або info@csmart.org.ua

 

Весняна школа відбудеться в рамках освітнього і практичного проекту "Від першої особи: Пам’ять. Голос. Діалог", який покликаний посилити роль культурних інституцій і медіа у висвітленні питань дискримінацій різного штибу, нетерпимості, сприяти подоланню стереотипного мислення через культурні практики та критичні тексти. Одночасно зі школою "Пам’ять" відбудеться весняна школа культурної журналістики "Від першої особи: Голос" – п'ятиденний курс для журналістів і журналісток, блогерів, авторів, редакторів і редакторок, які працюють із темами культури й розглядають культуру як дієвий чинник політичних змін.

 

Проект здійснюється за підтримки National Endowment for Democracy (NED).

Партнер весняної школи "Пам’ять" – Culture.pl.

Інформаційні партнери: KorydorУП. ЖиттяГромадське РадіоPlatformaІнформаційний центр "Майдан Моніторинг"Главное.

Регіональні інформаційні партнери: МедіаПортЛЮКГромадське ХарківНакипелоХарківський кризовий центрIT SectorРеприза.