CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Відкритий конкурс на участь у резиденціях культурної журналістики «Culture Mirrors»


Онлайн-журнал «Коридор» і CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва у партнерстві з інституціями та виданнями Німеччини, Польщі та Румунії оголошують відкритий конкурс на участь у проекті резиденцій культурної журналістики «Culture Mirrors». Проект має на меті дослідити сферу культури й гуманітарної  політики в чотирьох країнах (Німеччині, Польщі, Румунії та Україні) з різним рівнем економіки та проєвропейських устремлінь й проаналізувати політичні й соціальні контексти в серії журналістських матеріалів – репортажах, інтерв'ю, критичних оглядах.

 

Резиденції культурної журналістики – це можливість дослідити найцікавіші приклади, коли культура стає простором для обґрунтованої критики, дискусії та діалогу. Учасники й учасниці програми обміну вивчатимуть роботу державних і незалежних культурних установ, репрезентативні стратегії культури в контексті зовнішньої і внутрішньої політики країн.

 

З огляду на контекст окремих країн, учасники й учасниці програми працюватимуть над такими питаннями:

  • Як змінюється бачення ролі (національної) культури в європейських країнах і яким чином культурна дипломатія на міжнародному та локальному рівнях відображає політичну та соціальну програму суспільства?

  • Як функціонують культурні інституції країн, що перебувають у фокусі програми – державні й незалежні? Які проекти дістають підтримку з державного бюджету й чому?

  • Які наративи, очевидні чи приховані, переважають у культурній політиці країн?

  • Яким чином політичний популізм упливає на гуманітарну політику і яка динаміка цих процесів?

  • Яким бачиться політичне майбутнє ЄС та культурні стратегії окремих країн, що до нього належать?   

 

Партнерами проекту «Culture Mirrors» є інституції і видання n-ost (Берлін), Think Outside The Box (Бухарест) і Krytyka Polityczna (Варшава). Вони будуть локальними координаторами резиденцій, розкажуть про роботу своїх редакцій й допоможуть дослідити контексти своїх міст і країн. Тривалість резиденції – 7 днів, резиденції можливі у період з 15 лютого по 15 травня, точні дати будуть визначені партнерами й фіналістами конкурсу.

 

Заявку можна подати до 31 січня 2019 року. До участі запрошуються автор(к)и, журналіст(к)и, оглядачі з України, що працюють із культурною, міжнародною та соціально-політичною тематикою й мають досвід роботи в медіа не менше трьох років. Подаючи заявку на участь у проекті, аплікант(к)и підтверджують можливість взяти участь у резиденції у визначені часові рамки й підготувати матеріал у співпраці з редакціями Korydor і локального партнера резиденції впродовж 30 днів після завершення резиденції. Організатори забезпечують витрати на подорож, що включають переліт, проживання (7 ночей), добові, трансфер і місцевий транспорт.

 

Для участі в резиденційній програмі потрібно надіслати на адресу info@csmart.org.ua CV (включіть до CV посилання на 3 ваші найкращі матеріали) і мотиваційний лист із описом теми (чи тем), із якими ви готові працювати в контексті згаданих вище питань. Обґрунтуйте, чому саме ви маєте намір працювати з певною темою. Опишіть, як ви бачите програму свого тижневого перебування та з якими інституціями хотіли би співпрацювати для підготовки своїх матеріалів. У мотиваційному листі потрібно  вказати країни, обрані вами для резиденції, в порядку пріоритетності та бажані для вас дати поїздки (можливі кілька варіантів) у вказаний вище часовий проміжок. CV і мотиваційний лист мають бути англійською мовою.

 

Обов’язковою умовою участі є знання англійської мови або німецької/польської/румунської та наявність документів, що дають змогу відвідувати країни Європи в безвізовому режимі або наявність чинної візи в країну, до якої плануєте поїхати. Заявки приймаються тільки в електронному форматі до 18:00 31 січня 2019 року.

 

Із запитаннями звертайтеся до команди проекту за адресою info@csmart.org.ua. Детальніше про проект «Culture Mirrors» читайте за посиланням.

 

Проект резиденцій культурної журналістики «Culture Mirrors» реалізується за підтримки програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні у партнерстві з EUNIC — Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.