CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

“Чотири дні в дорозі”: open call для художниць і художників


CSM запрошує художниць і художників із різних міст України, а також Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану й Узбекистану взяти участь у проекті “Чотири дні в дорозі”, що відбудеться 27-30 вересня в межах програми резиденцій і паблік-арт фестивалів Арт Проспект.

 

Тема доріг стосується багатьох аспектів взаємодії із сучасним міським простором. Дороги — це інфраструктура; простір співіснування автомобілістів, пішоходів і велосипедистів. Дороги — це також щоденні маршрути, які цікаво розглядати в контексті когнітивного картографування — формування індивідуальних ментальних карт і маршрутів. Дороги об'єднують і організовують міський простір, є місцем зустрічі дуже різних світів (ціннісних, фінансових, фізичних можливостей). Дороги — це і про рух, про вектори і зв'язки на дуже різних рівнях: всередині району, міста, країни, між країнами.

 

Перебування в дорозі — один із найбільш звичних станів людини, коли ми сприймаємо рух як даність, а неможливість руху як обмеження. Дорога — це і образ подолання кордонів між «своєю» і «чужою» територією. Про людське життя також говорять як про шлях, із його перешкодами, зльотами, провалами, тобто послуговуються словами, що описують рух тіла чи фізичну дорогу.

Протягом «Чотирьох днів в дорозі» ми запрошуємо дослідити тему дороги в її  фізичному і метафоричному смислах в особливому для Києва районі — на Подолі. 

 

Поділ — історичний район Києва, який в останні роки став місцем важливих для міста трансформацій. Поділ цікавий і як точка перетину різних шляхів, і як одне з місць виходу до Дніпра, який так і не став транспортною артерією міста. На Подолі розміщуються чимало галерей і арт-центрів, до 2016 року там перебував і офіс CSM. Нам важливо спробувати прокласти нові шляхи і дороги разом з художниками й художницями в цьому значущому для міста районі.

 

Заявку можна подати до 12 серпня 2018. До розгляду приймаються заявки з ідеями проектів, що можуть бути втілені у таких медіа, як інсталяція, ленд-арт, перформативні практики, звук, фотографія, відео та інші. Можливі також ідеї проектів процесуального, документального, учасницького характеру, які можуть бути завершеними на момент відкриття або втілюватися як work-in-progress протягом 27-30 вересня. Головна умова — всі проекти мають бути реалізовані й презентовані в публічному просторі, відповідати меті програми і розкривати тему проекту в Києві.

 

До участі запрошуються художники і художниці, які базуються в Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстані, Киргизстані, Молдові, Таджикистані, Узбекистані та Україні. Подаючи заявку на участь у проекті, аплікант(к)и підтверджують можливість реалізувати проект у визначені часові рамки і презентувати його 27-30 вересня 2018 року у Києві. Організатори забезпечують витрати на створення проекту (до 20 000 грн на проект) і авторський гонорар. Художникам з інших країн будуть забезпечені витрати на подорож, що включають переліт, проживання (до 16 діб) і добові. Художникам з інших міст України будуть відшкодовані витрати на проїзд і, за потреби, проживання на час монтажу і презентації проекту. 

 

Для участі у проекті потрібно надіслати на адресу info@csmart.org.ua заповнену форму заявки, CV i портфоліо у форматі pdf, а також за наявності ескізи роботи у форматі jpg або pdf. Максимальний розмір усіх надісланих файлів не має перевищувати 8MB. Заявки приймаються тільки в електронному форматі до 18:00 12 серпня 2018 року. 

 

Завантажити форму заявки

 

Результати будуть оголошені 20 серпня 2018 року.

 

Із запитаннями звертайтеся до команди проекту за адресою info@csmart.org.ua.

 

Проект відбувається за підтримки CEC ArtsLink в межах проекту “Арт Проспект”.

 

Арт Проспект – проект, що об'єднує мистецькі організації, художників і кураторів із 10 країн, щоб переосмислити стандартні концепції публічного простору, національності та культури і показати, як мистецькі та соціальні практики можуть стимулювати суспільну взаємодію та позитивні зміни.

 

Арт Проспект – це професійний майданчик для обміну інформацією, ресурсами і практиками про мистецтво й соціальні зміни. Події в рамках проекту – паблік-арт фестивалі, резиденції, воркшопи та семінари – сприяють міжнародному обміну та співпраці. Арт Проспект – ініціатива некомерційної організації CEC ArtsLink (Нью-Йорк–Санкт-Петербург), яка просуває міжнародний діалог і розуміння через спільні інноваційні мистецькі проекти. CEC ArtsLink з 2012 року організовує фестивалі паблік-арту у Санкт-Петербурзі, у 2017 року фестивалі вперше відбулися в межах проекту “Арт Проспект” у Бішкеку (Киргизстан) і Баку (Азербайджан). Місія фестивалів - розвивати нові форми творчої взаємодії, надаючи художникам і місцевим мешканцям можливість досліджувати міське середовище, визначати і заново формулювати його естетичні, історико-культурні та соціальні складові.