CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Жанна Гладко. Подорожні листи

Жанна Гладко. Авто-акція «Подорожні листи»
документація проекту

 

Художниця готує авто-акцію, де вона протягом чотирьох днів у ролі «таксистки» надає водійські послуги українським художницям, режисеркам, кураторкам, дослідницям – жінкам, які грають  важливу й активну роль у культурному житті України.
Кожній учасниці було запропоновано вибрати день і час для поїздок по Києву, пов'язаних із реалізацією професійних / особистих справ (зустрічі, лекції, монтаж та організація арт-подій, відвідування виставок, допомога в перевезенні вантажів, купівлі матеріалів і т.д.)

Під час поїздок художниця веде бесіду з пасажирками про їхнє ставлення до керування автомобілем, участі в дорожньому русі Києва (наприклад, про причини наявності / відсутності навичок водіння). А також питання, що стосуються їхньої мистецької практики, особистого ставлення до особливостей розвитку культурної ситуації в Києві, сучасного мистецтва. Жанна Гладко просить пасажирок розповісти про важливі, на їхній погляд, культурні осередки міста.

Передусім Жанна Гладко розглядає свою акцію як можливість надати допомогу учасницям у пересуванні містом і вирішенні нагальних справ, реалізації їхніх професійних завдань, планів. Для білоруської художниці це важливий досвід знайомства і взаємодії, досвід дослідження міста в певному ракурсі, через призму іншого погляду – погляду активних жінок, які впливають на розвиток культури в Україні.
Ключова тема, що хвилює художницю – тема солідарності культурних спільнот Києва. Спроба порівняти або виявити особливості, відмінності ситуації в Україні та Білорусі.
Підсумки роботи будуть представлені у вигляді інсталяції автомобіля на автостанції «Поділ», де глядачі й глядачки зможуть ознайомитися з документацією акції.

Жанна Гладко — білоруська художниця, живе та працює в Мінську. З 2015 року редагує енциклопедію INDEX на сайті KALECTAR.org — дослідницькій платформі білоруського сучасного мистецтва. «Провокуючи силу» (2011–2018) — основний проект художниці, всі роботи та амбівалентні образи якого спрямовані на переосмислення та деконструкцію таких масштабних понять, як гендерна політика, релігія та культура.