CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Воркшоп «Локальне Нове Глобальне»

22 вересня, субота, 13.00-16.00

Воркшоп «Локальне Нове Глобальне» має на меті визначити можливі шляхи залучення локальних спільнот до художнього процесу в публічному просторі й у перспективі встановити більш чіткі зв’язки між соціальними і художніми процесами та отримати більш виразні художні результати.

Загальна тема воркшопу окреслюється кількома питаннями, зокрема: «Як ми можемо зробити місцеву публіку нашими союзниками і прихильниками?», «Які ресурси ми можемо знайти і створити для підтримки нашої художньої практики, працюючи спільно на локальному і міжнародному рівні?», «Як група може сформувати спільні цінності?»

Воркшоп проводять Юлія Костерєва і Юрій Кручак

Ідея воркшопу полягає в тому, щоб в ігровій формі запропонувати учасникам і учасницям самим визначити актуальні теми, місця та категорії людей, а потім спільно інтерпретувати смисли і вирішити, чому щось одне є більш важливим або адекватним, ніж щось інше. Мета гри – вибудувати ряд із декількох категорій карт,  своєрідну схему художнього публічного проекту, і пояснити свій вибір іншим.

До участі запрошуються всі охочі, зацікавлені в художньому процесі та відкриті до творчого діалогу. Просимо майбутніх учасників/ць запропонувати проблему, місце та соціальну групу, репрезентативну на його/її думку для Києва. Надсилайте цю інформацію, а також заповнену невеличку анкету, на адресу art@cca.kiev.ua.

 

Заявки приймаються до 17 вересня 2012 р.

Воркшоп відбудеться в рамках дискусійного проекту «Простори взаємодії», програми «ПОШУК: Інші простори» та проекту SPACES.


Юрій Кручак і Юлія Костерєва, українські художники, живуть і працюють у Києві, учасники багатьох українських і міжнародних проектів, ініціатори artist-run space Відкритий простір (OpenPlace). У 2011 р. із проектом «Артінтревенція» увійшли до фіналу Henkel.ArtAward. Перформативні роботи Юрія Кручака і Юлії Костерєвої в публічному просторі трансформують глядачів у акторів, створюючи спільноту, що складається з художника і глядача, чиї поведінка й взаємодія слугують для інтерпретації та виявлення соціальних структур у міському середовищі. Їхні роботи адресовані не тільки взаєминам мистецтва і реальності, а й завжди взаєминам художника і глядача. Вони обоє працюють не лише як художники, але й як куратори та організатори, і таким чином об'єднують продуктивні і рецептивні виміри художньої професії у власній життєвій історії.  


«Простори взаємодії» фінансовано Культурною програмою Східного партнерства Європейського Союзу та реалізовано за підтримки благодійного аукціону «Просто.Мистецтво», програми грантів «і3» фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», Австрійського Культурного Форуму в Києві та  Ґете-Інституту в Україні.