CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Семен Широчін. Лекція “Архітектура радянських транспортних споруд”

Семен Широчін. Лекція “Архітектура радянських транспортних споруд”

Перше, що людина бачить, прибуваючи до міста – це вокзал (залізничний, автомобільний, річковий або авіаційний). Вокзал – це перше враження, і це враження має бути приємним. Саме тому архітектурі транспортних споруд в радянські часи приділялась особлива увага. Вони мали не лише функціональне, але й репрезентаційне та іміджеве значення. Саме про них дослідник радянської архітектури Семен Широчін розповість на лекції.

Під час лекції будуть розглянуті споруди різноманітних радянських вокзалів – залізничних, автомобільних, авіаційних та водних. Ми побачимо світлини та проекти найцікавіших зразків модерністської та сталінської архітектури – не тільки в межах України, але й інших республік колишнього СРСР. Поговоримо про їхню історію, особливості та долю. Одні споруди збереглися, інші були спотворені перебудовами, треті взагалі зруйновані. Але, найцікавішою частиною розповіді будуть деякі проекти споруд, що залишились на папері. Серед них – унікальні в світовому масштабі проекти, що належать саме українським архітекторам.

 

Семен Широчін – науковець, дослідник радянської архітектури, автор численних статей та низки книг. Остання - “Невідоме Лівобережжя 1960-1980-ті" (2018).