CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Презентація проекту «Зникомий півострів» / «Південний Сибір» Зої Фалькової та зустріч із художницею

Анексований Крим точково з’являється в українському інфопросторі завдяки громадським ініціативам, новинам про черговий арешт кримськотатарського журналіста російськими спецслужбами чи про порушення прикордонного режиму кимось із шоу-бізнесу. А коли приходить пора відпусток, мимоволі пригадуються пляжі й береги кримських бухт, але їхні образи дедалі більше стають туманним спогадом – Крим як тепла згадка, яку затягує імлою політичних хитросплетінь.

Проект, створений запрошеною до України художницею з Казахстану, може видатися спекуляцією. Але кримська ситуація важлива для всього пострадянського простору, особливо для країн, що межують із Росією і мають із нею довгу історію непростих відносин. Одразу після кримських подій в 2014 році в Казахстані виникли побоювання, пов'язані з Північними областями країни, а в російській пресі з'явилися статті про «Південний Сибір». Таким чином, Крим для багатьох казахстанців став символом небезпеки, що нависла над країною. Але, як не прикро це усвідомлювати, страх вторгнення є також ілюзорним «гарантом стабільності» для багатонаціонального Казахстану, так як стримує націоналістичні настрої, притаманні постколоніальному синдрому. Віддаючи членистоногим роботу над цією непростою темою, художниця Зоя Фалькова розмірковує про природу влади, про страхи й побоювання, про спільну для пострадянських країн історію.

У роботі Зої Фалькової використано старі зображення Криму, відшукані на блошиних ринках Києва, а також працю павуків-птахоїдів підвиду Holothele incei, Pterinochilus murinus та Ceratogyrus darlingi. 

В рамках презентації 5 липня (19:00-21:00) відбудеться зустріч із художницею, яка розповість про політичні контексти кримського питання в Казахстані й про сучасні мистецькі практики, які працюють із актуальними питаннями.

 

«Зникомий півострів» / «Південний Сибір» триватиме в IZONE до 15 липня у партнерстві з IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives.

 

Далі проект буде розвиватися протягом літа, презентація результатів відбудеться восени 2018 року. 

Організатори: CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва та Open Place.

 

Zoya Falkova — художниця, живе і працює в Алмати, Казахстан. Учасниця численних виставок і фестивалей сучасного мистецтва у країнах Європи і Центральної Азії, зокрема брала участь у неофіційному павільйоні Казахстану на 57 Венеційській бієнале. У 2017 році була номінована на Asia Pacific Breweries Foundation Art Prize в Сингапурі. Зоя Фалькова цікавиться дослідженням і деконструкцією колоніальних і постколоніальних практик (гендерних, політичних, екологічних тощо). Працює в жанрах інсталяції, об’єкту, медіа-арту, фотографії, живопису, графіки, створює поетичні тексти. Дізнатися більше про її роботи http://romovayababa.com/ 

Резиденція Зої Фалькової відбувається в рамках програми резиденцій Платформи АРТ ПРОСПЕКТ – проекту, який об'єднує мистецькі організації, художниць, художників, кураторок і кураторів із Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану, Узбекистану та України. Дізнатися більше про Платформу http://www.artprospect.org/ 

Платформа АРТ ПРОСПЕКТ – ініціатива некомерційної організації CEC ArtsLink. Організаторами резиденцій в Україні є партнери Платформи – CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва (CCA Foundation) i Платформа міждисциплінарних практик Open Place.