CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Катерина Возниця, Антон Приходько. Петрівка-реквієм

Катерина Возниця, Антон Приходько. Петрівка-реквієм

Анімація

 

«Обережно, двері зачиняються, наступна станція Почайна. Мені цей новий голос у перші дні різав слух, а тепер я вже звик. Наступна Почайна. А потім іще по Північному мосту проїдемось». (Із почутого у київському метро)

У мого знайомого є пес, який згадує про свою обсмоктану кістку лише тоді, коли її забирають. Він готовий боротися за неї на смерть, ніби кістка, яку забирають, знову обростає м‘ясом і наповнюється соком. Щось набуває цінності, коли його втрачають. Доки воно є, його ніби й немає.  Втрата безповоротна, бо коли втрачене нам повертають, або коли воно повертається, це не зовсім те, що ми втратили, а радше – зовсім не те. Лише повернення до втрати завжди лишається тим самим, поверненням до того, чого в нас ніколи не було.

 

“Петрівка-реквієм” – проект, що розмірковує на тему втраченого засобами анімації та алгоритмічної обробки архівних аудіозаписів Київського метрополітену. У ньому можна почути голос, якого ви вже ніколи не почуєте в метро.

 

Показ відбудеться на автостанції “Поділ” 29 вересня о 19:00 і продовжиться розмовою про втрату і пам’ять в мистецтві і просторі міста з авторами проекту, а також з художником і куратором Андрієм Достлєвим та історикинею Світланою Осіпчук.

 

Катерина Возниця – культурологиня, аніматорка. Працювала на студії пластилінової анімації «Новаторфільм». Потім зайнялася класичною мальованою анімацією та digital 2D. Зробила кілька анімацій для фестивалів Docudays UA та 86. Веде курс «Анімація та motion design» для журналістів у Могилянській школі журналістики.

Антон Приходько – філолог, музикант. Займається звуком для авторських кіноробіт та анімацій. Захоплюється електронною музикою, розробляє аналогові та програмує цифрові музичні інструменти.