CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Лекція «Про урбаністичне кураторство»

 

Спільне використання та відповідальність – етика та бажання в публічній сфері

 

29 вересня, субота, 13:00

 

Урбаністичні куратори залишають традиційні обмеження музеїв, галерей та мистецьких просторів і виходять за межі їхніх інституційних режимів і логічних схем. Озброївшись поняттям «мистецтво і життя», урбаністичне кураторство стає частиною дійсності і зіштовхується з сучасними умовами неоліберального урбанізму, транзитності, пригноблених спільнот і складними відчуттями приналежності до діаспори. Публічна сфера є як викликом, так і потенціалом для урбаністичного кураторства. 

лекцію читає австрійська кураторка Елке Красни

У лекції буде представлено три урбаністичні проекти, кураторкою яких Елке Красни була в Гонконзі, Ванкувері та Відні. У центрі уваги її проектів те, як кураторство стає частиною міської транзитності, виробляє нові відносини і діалоги між міськими жителями, документує нерозказані й недостатньо представлені історії та стає частиною публічної сфери і публічного сприйняття місць.

 

Проект "Інші місця. Віденська вулиця Лерхефельдер" (Other Places. Vienna Lerchenfelderstreet), реалізований разом із Анґелою Гайде, фокусується на мультиетнічних урбаністичних історіях присутності і нових зв'язках із районом іммігрантів. Проект «Говорить Гонконг» (City Telling Hongkong) (у співпраці з Музейним проектом гонконгської спільноти (Hongkong Community Museum Project) присвячено питанням урбаністичної регенерації, впливу зміни прийняття політичних рішень на щоденне життя, а також низовій самоорганізації й активізму. Проект «Картографуючи повсякдення. Вимоги  сусідства на майбутнє » (Mapping the Everyday. Neighborhood Claims for the Future) у співпраці з Жіночим центром Істсайд та Галереєю Одейн Університету Саймона Фрезера (Eastside Women’s Center and Simon Fraser University’s Audain Gallery)  зосереджується на неоліберальному урбанізмі, прискорених процесах джентрифікації, феміністичному низовому урбанізмі та самоорганізації корінних народів і жінок-іммігрантів.

 

Дотримуючись ідеї, що як індивіди ми не тільки існуємо в місті в певний історичний момент, а й також позначаємо і виробляємо наше місце у даному колективі, Елке Красни пропонує помислити урбаністичне кураторство як мистецьку практику спільного використання та відповідальності, що прагне змінити ситуацію на краще. 

 

Елке Красни – доцентка в Академії мистецтв у Відні. У своїй кураторській і мистецькій діяльності займається архітектурою, урбаністичною транзитністю і феміністичними практиками кураторства, а також міжнародними лекціями, виставками і walk-projects. У 2011 році була гостьовою кураторкою в Музейному проекті гонконгської спільноти (Hong Kong Community Museum Project). У 2012 році працювала в Канадському центрі архітектури (Canadian Center for Architecture) як гостьова дослідниця. 

 

Лекція відбувається за підтримки  Австрійського Культурного Форуму в Києві.

 

Розташування Кінотеатру на карті  ГогольFest.