CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Лекція Біргітти Перссон (Швеція) “Фабрики фантазій - Do It Yourself!"

Багато творчих і яскравих місць Європи - це колишні занедбані заводи і пустирі, перетворені зусиллями мешканців міста і творчих людей. Біргітта Перссон, генеральний секретар мережі культурних центрів Trans Europe Halles, візьме вас у віртуальну подорож деякими з цих центрів і розповість, як їм вдалося здійснити свої мрії. Ці центри також пов'язані через мережу Trans Europe Halles - міжнародний форум для досвіду, ідей і обміну, тож у лекції йтиметься і про різні способи міжнародної співпраці локальних культурних організацій.

 

Біргітта Перссон - генеральний секретар Trans Europe Halles (ТЕН) - європейської мережі з 60 культурних центрів, ініційованих активістами й художниками з 30 країн. Основна мета Trans Europe Halles - просувати мистецтво та культуру через обмін, поширення досвіду та компетенцій, заохочувати до співпраці нові центри та ініціативи, які поділяють цінності мережі (культурна рівність, громадянська участь, розширення можливостей і сталий розвиток). Довгострокова мета TEH - зміцнення сталого розвитку незалежного сектора культури, особливо культурних центрів, ініційованих активістами й художниками. Як генеральний секретар Біргітта Перссон відповідальна за стратегічне планування, управління персоналом, фандрайзинг і планування зустрічей мережі двічі на рік. Біргітта Перссон ініціювала кілька програм професійного розвитку для мережі й представляє TEH у контексті містопланування і розвитку процесів “знизу догори” та творчих способів створення культурних центрів й управління ними. Вивчала культурний менеджмент в Університеті Лунда (Швеція), професійну кар'єру розпочала в культурному центрі Mejeriet в Лунді. Також Біргітта Перссон організувала сотні концертів, міжнародних циркових проектів, фестивалів і мистецьких виставок.

 

Лекція відбуватиметься англійською мовою з перекладом на українську.

 

Для участі в лекції заповніть реєстраційну форму.

 

Лекція відбувається в рамках проекту SPACES. SPACES – це міжнародний трирічний проект за участі незалежних мистецьких інституцій країн Східної Європи. Його основна мета – пошук нових стратегій відновлення міських просторів завдяки мистецьким практикам та ініціативам. Партнерами проекту є Utopiana.am (Вірменія), GeoAIR (Грузія), Oberliht(Молдова) та CSM (Україна). Проект координує дослідницький інститут Oikodrom (Австрія); консультативний партнер – асоціація Slobodne Veze (Хорватія).


Проект фінансовано Культурною програмою Східного партнерства Європейського Союзу.