CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Лекція Андрія Архангельського (Москва) «Реанімація радянського: від ностальгії до пропаганди»

Звідки мілітаризм, агресія, що трапилося з пострадянською людиною, чому 23 роки життя в новій реальності ніяк не змінили її суті? Чому нові умови життя, нові можливості та новий досвід не вплинули на свідомість цієї людини – і вона поводиться ніби не було ні перебудови, ні розрядки, ні реформ?.. Чому вона вірить пропаганді більше, ніж власне радянська людина? Витоки, етика, світогляд, психологічний портрет неомілітаріста.

 

Андрій Архангельський (нар. у 1974 році в м. Севастополь) – російський журналіст, публіцист, критик. Редактор відділу культури журналу «Огонёк». Друкується в «Новой газете», журналі «Искусство Кино», колумніст видання Colta.ru. Постійний експерт на «Эхо Москвы» і телеканалі «Дождь». Співпрацює із радіостанцією «Ера ФМ» та Громадським ТБ. Останнім часом займається дослідженням природи пропагандистських медіа.

 

 Для участі в лекції, будь ласка, заповніть реєстраційну форму.

 

Лекція відбудеться в рамках дискусійної складової проекту CSM «Культура. Завтра» та стане другою відкритою подією семінару культурної критики та репортажу «Культура 3.0».

 

Проект «Культура. Завтра» покликаний публічно обговорювати складні теми й спільно працювати над стратегіями розвитку культури. Його мета – запозиціонувати культуру як один із найголовніших інструментів для вирішення болючих і конфліктних питань, які виникли в суспільстві в результаті революційно-воєнних подій 2013-2014 років. Дискусії, лекції та круглі столи відбуватимуться двічі на місяць за участі культурних менеджерів, митців, журналістів і філософів з України, Білорусі, Туреччини, Росії, Грузії, Сербії та інших країн.

 

Семінар культурної критики та репортажу «Культура 3.0» – освітній міждисциплінарний проект на базі онлайн-журналу Korydor. Семінар передбачає роботу з журналістами та редакторами, які пишуть на культурну тематику. Навчальна програма семінару складається з чотирьох тематичних модулів, а також низки публічних лекцій та круглих столів із залученням ширшої аудиторії. Мета проекту «Культура 3.0» – артикулювати розуміння культури як важливого чинника соціального й економічного розвитку, як підґрунтя для вироблення спільних цінностей і стимулювання демократичних перетворень. Семінар покликаний впроваджувати міжнародні стандарти журналістики, підвищувати рівень авторів і редакторів, розвивати платформу професійної комунікації та взаємопідтримки та виробити спільне розуміння особливостей критики в часи соціальних зрушень.

 

 

Більше про семінар читайте на сайті culture3.net.

 

Проект «Культура. Завтра» підтримано Фондом Принца Клауса та програмою грантів «і3» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». 

 

Цьогорічний семінар культурної критики та репортажу «Культура 3.0» здійснюється за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

 

Лекція Андрія Архангельського відбудеться за дружньої підтримки Mezzanine i Closer

 

Інформаційні партнери: Українська правда. ЖиттяPlatformaЛівий берегКоментарі.