CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Фільм Штефана Русу «Повертаючи собі місто»

23 вересня, неділя, 15:00

Переплітаючи польові дослідження, інтерв'ю, архівне відео, особисті історії та інтервенції у публічний простір, фільм виявляє ті місця Нового Берліна, які є унікальним прикладом протиріч і напруження у соціальній пам'яті та національній ідентичності кінця ХХ та початку ХХІ століття. Фільм задуманий як документальне розслідування, і є квестом-подорожжю крізь драматичні процеси соціоекономічної перебудови, фізичної трансформації міста після падіння Берлінського муру та впливу процесів джентрифікації на публічний простір. 

 

Сюжет фільму ґрунтується на міських прогулянках зі Свєтланою Хаген, Еріком Гьонгріхом, Йохеном Бекером, Матіасом Хейденом, Берндтом Ландером, які проводять глядацьку аудиторію крізь райони Кройцберг, Нойкьольн та Пренцлауер Берг, – території, що потрапили у пастку нескінченного циклу джентрифікації. Окрім цих прогулянок, ми повторно відвідаємо аеропорт Темпелгоф, наповнений привидами Холодної війни, і піднімемося на вершину Рейхстагу, що змінив свій бренд із символу поразки на храм демократії.

 

Ми продовжимо подорож, відвідавши колишні та ще живі сквоти, щоб порівняти їх із більш новими ініціативами та моделями урбаністичного спротиву. Ідучи цим шляхом, фільм фокусується на тих людях, котрі породжують зміни – культурних працівниках/цях та активіст(к)ах – та досліджує політичний вимір публічного простору. 

 

Фільм створений на замовлення 7 Берлінської бієнале разом із Центром сучасного мистецтва KSAK (Кишинів) та за підтримки Гете-Інституту (Бухарест), ERSTE Foundation (Відень) і Румунського культурного центру (Берлін).

 

Тривалість фільму – 64 хв.

Вхід вільний.

 

Штефан Русу – відеохудожник, куратор, видавець та режисер, який працює в Кишиневі та Бухаресті. Його мистецький/кураторський інтерес спрямований на процеси трансформації та зміни постсоціалістичних суспільств після 1989 року.

 

Детальнішу інформацію та трейлер фільму можна переглянути тут.

 

Показ фільму відбудеться за підтримки Культурної програми Східного партнерства Європейського Союзу.