CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик.
PinchukArtCentre
CSM (Фундація Центр Сучасного Мистецтва)
запрошують до участі в круглому столі
«Шок як мистецька стратегія»
який відбудеться в рамках серії мистецьких заходів
«Круглі столи PinchukArtCentre: Пожива для розуму»
3 квітня, середа, 19.00
Із давніх часів до наших днів провокація і шок були частиною художніх стратегій, які художники іноді використовували як свідомий жест щодо глядача або суспільства в цілому. Провокація може розглядатися як те, що припускає зміну: від канонів самого мистецтва до сприйняття мистецтва глядачем, і від суспільства з його поглядом на себе до комерційної успішності художників.
Дискусія в рамках круглого столу зосередиться на тому, як художник працює з ідеєю шоку і провокації сьогодні, і, що не менш важливо, як ця ідея сприймається глядачем. Чи є аудиторія, як і раніше, чутливою до неї, чи люди вже звикли? Чи й досі ідея шоку і провокації володіє силою каталізатора змін?
У зустрічі візьмуть участь художниця та авторка Євгенія Бєлорусець, директорка CSM, головна редакторка інтернет-журналу KORYDOR Катерина Ботанова, художник Сергій Братков, заступник арт-директора PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф, завідувач відділу сучасного мистецтва Державного Ермітажу Дмітрій Озєрков.
Зважаючи на обмежену кількість місць у залі, просимо попередньо зареєструватись за телефоном +38 044 590-08-58 або за e-mail:info@pinchukartcentre.org
Євгенія Бєлорусець (1980 р., Київ, Україна) навчається в Берлінському університеті мистецтв за програмою «Мистецтво в контексті». Авторка, художниця і громадська діячка. Є співзасновницею українського літературного онлайн-журналу ПРОSTORY з 2008 р., членкинею кураторського об'єднання «Худрада» з 2009 р.
Сергій Братков здобув освіту у художній школі ім. Репіна (1968 – 1978) і в Політехнічному інституті, відділення промислової електроніки (1978 – 1983), Харків, Україна. Співзасновник та учасник «Групи швидкого реагування» разом з Б.Михайловим та С.Солонським (1993 – 1996). У власній майстерні відкрив галерею сучасного мистецтва «Up/Down» (1994 – 1997). Учасник міжнародних виставок, зокрема Венеційської бієнале у 2003 та 2007 рр., а також мав велику ретроспективу в музеї фотографії у м. Вінтертур, Швейцарія. У 2010 р. за відеоінсталяцію «Балаклавський кураж» отримав головний приз Всеросійської премії в області сучасного мистецтва «Інновація».
Дмітрій Озєрков – історик мистецтва і кандидат філософських наук, зберігач французької гравюри XV-XVIII ст. в Державному Ермітажі. Сьогодні – куратор проекту «Ермітаж 20/21», відкритого в 2007 році з метою познайомити петербурзького глядача з творами мистецтва XX-XXI ст.
Дмітрій Озєрков перебуває у Києві на запрошення фонду Ріната Ахметова у рамках лекційної програми «Динамічний музей».
ВХІД ВІЛЬНИЙ. Повідомивши охороні PinchukArtCentre, що ви прийшли на дискусію, ви зможете потрапити всередину без черги.