CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Дискусія у PinchukArtCentre: Майбутнє як черепаха: відповідальність молодого покоління

Автор: Ілля Чічкан, Колиска, 2013, © PinchukArtCentre

PinchukArtCentre 

CSM

запрошують до участі в круглому столі 

«Майбутнє як черепаха: відповідальність молодого покоління»

 

який відбудеться в рамках серії мистецьких заходів

«Круглі столи PinchukArtCentre: Пожива для розуму»

 

Дату події перенесено. Про час проведння зустрічі повідомимо додатково

 

Дискусія в рамках круглого столу зосередиться на наступних питаннях: як виглядає молоде покоління України? Чи готово воно творити своє власне майбутнє? Чи буде просто повільно простувати на ньому у вічність, ніби на панцирі великої міфологічної черепахи? Яку роль у цьому майбутньому гратиме перше покоління, що виросло у вільній, незалежній Україні?

 

З метою залучення широких кіл до обговорення зазначеної теми, організатори запрошують всіх бажаючих ставити питання учасникам дискусії, на сторінці PinchukArtCentre на Facebook за посиланням: facebook.com/events/184199491780080/. Відповіді на найгостріші запитання прозвучать під час круглого столу.

 

У зустрічі візьмуть участь журналіст і поет Андрій Бондар, директорка CSM, головна редакторка інтернет-журналу Korydor Катерина Ботанова, заступник арт-директора PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф, виконавча директорка Ялтинської Європейської Стратегії (YES) Іванна Климпуш-Цинцадзе та керівниця програм і проектів фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Олеся Островська-Люта. 

 

Опитування Guardian/ICM, проведене навесні 2013 року показало дивний результат. Усупереч очікуванням виявилось, що настрої наймолодшого покоління британців (так зване, покоління Y, народжене між 1980-1992 роками) схиляються радше не до лівих (як це було від повоєнного періоду), а до традиційних цінностей. Дослідники зазначають, що розчаровані недоступністю вищої освіти, проблемами з отриманням роботи і загальною економічною несправедливістю, сьогоднішні молоді люди віддають перевагу індивідуальним стратегіям втечі від суспільної відповідальності перед колись поширеними у Великобританії (та й загалом у Західній Європі) стратегіями колективної боротьби за справедливість і державу добробуту.

 

Проведене в той самий час дослідження українського Інституту Горшеніна «Сучасна молодь України: кар’єра», хоч і дивиться на трохи інший поколіннєвий зріз, але демонструє подібний результат. Українська молодь віком від 15 до 21 року (відповідно, народжена після 1991 року) між сім’єю і кар’єрою однозначно вибирає сім’ю – 65% проти 19%. А найкращий спосіб пошуку роботи визначено як – «за допомогою родичів і знайомих» (66%).

 

Чи означає це розчарування молодшого покоління у своєму майбутньому і майбутньому своєї країни? Чи втому від боротьби за своє щоденне існування, передану від попередніх поколінь (які можна, вслід за Guardian, визначити як «покоління X» – тих, хто пережив перебудову й прихід незалежності у віці становлення (1966-1979 роки народження), і покоління «бейбі-бумерів» – тих, хто встиг насолодитись радянською стабільністю і повоєнним відносним спокоєм, але також пережив часи радикальних змін у своєму піковому віці (1945-1965))? 

 

Зважаючи на обмежену кількість місць у залі, просимо попередньо зареєструватись за телефоном +38 044 590-08-58 або надіслати запит на e-mail:info@pinchukartcentre.org

 

Андрій Бондар – поет, журналіст, перекладач. Закінчив філологічний факультет Києво-Могилянської Академії. Автор книг віршів «Весняна єресь» (1998), «Істина і мед» (2001), «Примітивні форми власності» (2004), «100 тисяч слів про любов, включаючи вигуки» (у співавторстві, 2008), «Метаморфози: 10 українських поетів останніх 10 років» (у співавторстві, 2011), збірки есеїв «Морквяний лід» (2012) а також, ряду літературознавчих статей. Переклав українською численні твори європейських авторів, серед останніх – Маріуш Щиґел «Зроби собі рай» (2011), Ед Стаффорд «Уздовж Амазонки. 860 днів. Неможливе завдання. Неймовірна подорож» (2012). Лауреат премії видавництва «Смолоскип» (1997), учасник пан-європейського проекту Literaturexpress Europe (2000) та фестивалю Poetry International в Роттердамі (2005).

 

Іванна Климпуш-Цинцадзе очолює Ялтинську європейську стратегію (YES) – міжнародну незалежну мережу створену з метою сприяння розвитку справедливої, демократичної та процвітаючої України, а також для підтримки реформ, необхідних для європейської інтеграції країни. З грудня 2012 року Іванна також входить до складу управління Фонду Віктора Пінчука як керівниця міжнародних програм організації. До цього, з жовтня 2007 року вона працювала в якості заступниці директора з програм, а пізніше – як директорка Міжнародної благодійної організації «Open Ukraine». Протягом 5 років Іванна була кореспонденткою української служби Радіо BBC в США (Вашингтон, округ Колумбія) і на Кавказі (Тбілісі). З 1998 по 2002 рік працювала в Київському центрі Інституту Схід-Захід у якості керівника проектів, а також займала посаду виконуючої обов'язки директора Київського центру Інституту Схід-Захід протягом одного року. Іванна Климпуш-Цинцадзе є співредакторкою книги «Чорноморський регіон: розбудова співробітництва та безпеки» («Black Sea Region: Cooperation and Security Building»).

 

Островська-Люта Олеся – кураторка, арт-менеджерка, Керівниця програм і проектів фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» і Голова Правління Фундації Центр Сучасного Мистецтва. Кураторка виставкових проектів: «Ніжність», «Deja Vu», «Мінливий світ – розказаний час», «Велика несподіванка», «Неприкаяні», «Я запізнююся на літак, на який не можна запізнитися» тощо. Авторка статей з питань українського мистецтва і сучасної культури в українських та іноземних виданнях.

 

ВХІД ВІЛЬНИЙ. Повідомивши охороні PinchukArtCentre, що ви прийшли на дискусію, ви зможете потрапити всередину без черги.

Люди

Олеся Островська-Люта
кураторка, арт-менеджерка
Катерина Ботанова
директорка CSM
Бйорн Гельдхоф
заступник арт-директора PinchukArtCentre
Андрій Бондар
поет, журналіст, перекладач
Іванна Климпуш-Цинцадзе
виконавча директорка Ялтинської Європейської Стратегії