CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Дискусія та перформанс Лючії Макарі: Total Remix – Харків

Що є важливішим і відіграє першочергову роль
для визначення поняття Батьківщина – 
територія чи населення (люди), 
для дії – порив чи мотивація, 
для пісні – слова чи музика?

В усі часи будь-які військові дії буквально супроводжувалися музикою – барабанний бій, військові марші, пісні, що піднімають бойовий дух, а також патріотичні і революційні пісні, музика, що славить подвиги героїв війни, пісні, що оплакують.


Одним із найяскравіших музичних пластів колишнього СРСР є пісні пореволюційного періоду, які вирізняються особливою якістю музики, написаної серйозними композиторами, фахівці у сфері локальних музичних традицій.


Пісні громадянських, братовбивчих війн породили багато парадоксів. Відомі і популярні колись козацькі або отаманські степові пісні пізніше, у період громадянської війни, перетворилися на пісні червоноармійські. Велика кількість сучасних російських патріотичних пісень своїм корінням сягають українського фольклору, і так само пісні, які співали на Майдані, або солдатський фольклор бійців АТО часто виконуються російською мовою і радше виявляються схожими на російській шансон, ніж на українські пісні. Подібне злиття у найрізноманітніших, часом диких комбінаціях, породжує парадоксальні культурні феномени й артефакти, причини виникнення яких відображають весь драматизм, а іноді – абсурд того, що відбувається у реальності, як у минулому, так і нині. Сліди цих парадоксів та суперечностей у мистецтві залишаться назавжди, незалежно від того, як будуть розглядатися і яку оцінку отримають у майбутньому події, що їх породили.


Проект “Total Remix – Харків” пропонує поглянути на природу навколомілітарної і патріотичної музики, й відкрити внутрішні суперечності між ідеями у піснях, мелодіях і звуках, які супроводжують війну.


Глядачі також зможуть долучитися до перформансу, склавши з частин різних вінілових платівок власні «аудіоколажі», а потім – відтворити їх на програвачі.

Перформанс відкриється дискусією за участі Лючії Макарі, музикознавиці Любові Морозової та музиканта Юрека Якубова. Розмова буде стосуватися питань, які Лючія піднімає у своєму перформансі, зв'язків ідеології та музики загалом, і зокрема – у мелодіях та піснях, що супроводжували війни та революційні події різних часів.

Вхід вільний.

Лючія Макарі – художниця, перформерка, діджейка. Народилася у Кишиневі (Молдова), наразі живе в Амстердамі, де працює як самостійно, так і у складі дуету Studio Kinematix. 

Любов Морозова – музикознавиця, критикиня, журналістка, кураторка музичних програм культурних форумів «Донкульт» (Київ-2014, Львів-2015) та «ГаліціяКульт» (Харків-2016).

 

Юрек Якубов – музикант, дизайнер, фронтмен музичного гурту "Вул. Курзу" (Харків).

 

Більше інформації про проект https://www.facebook.com/CCAFoundation/

 

Проект реалізується за підтримки The Black Sea Trust, A Project of the German Marshall Fund of the United States
Інформаційні партнери: KorydorУП. ЖиттяУкраїнський кризовий медіа-центрМедіаПортНакипелоРепризаВечерний Харьков.