CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Дискусія «Простори взаємодії»

20 вересня, четвер, 18:00-21:00


Частина І «ПОШУК-2012: проекти в Інших просторах»

Частина ІІ «Мистецтво у просторі протесту»

(CSM, вул.Фрунзе 14-18, оф. 18)

 

Чим є мистецький проект у публічному просторі сьогодні? Інституції намагаються знайти нові формати презентації, автори проектів - нові площі й аудиторії, а саме мистецтво стає засобом боротьби за вільний простір. Дискусія «Простори взаємодії» запрошує до обговорення ролі й формату мистецьких проектів у публічних і неконвенційних просторах.

 

І частина «ПОШУК-2012: проекти в Інших просторах»

Протягом 2012 року CSM запросив художників і художниць до реалізації проектів у публічних і неконвенційних просторах. Первинна ідея «виходу з білого кубу», відмова від формату «готового» для показу в різних просторах проекту мала дати максимальну свободу автор(к)ам проектів у дослідженні таких просторів. Завданням інституції була не презентація готових проектів і «програмна заповненість», а радше роль «партнера» художника у дослідженні просторів. Ми погодилися на те, що проекти будуть лабораторними. Кількість аудиторії та спектакулярність не були пріоритетними. 

 

Якими ж є стратегії взаємодії з простором та аудиторією, якими є способи мистецького означення місця? Чи можемо ми розглядати питання «відповідального втручання» і як реагуємо на питання ігнорування смаку та інтересів аудиторії?

Модераторки: Юлія Ваганова та Людмила Скринникова

 

ІІ частина «Мистецтво у просторі протесту»

У 2010-2012 рр. відбулося декілька дуже знакових і важливих художньо-активістських ініціатив/протестів, що мали на меті захист публічного простору, перетворення його на мистецькі майданчики, надання нового життя таким територіям. Наскільки відрізняються форми (і вплив) такого протесту залежно від його мети? 

 

Чим є мистецтво в активістській сфері: медіагачком чи невід'ємним самодостатнім компонентом? Наскільки важлива «професійність» мистецької складової акції? Яким є «ідеальне» протестне мистецтво і наскільки дієвим воно може бути? 

Модераторка: Оленка Дмитрик

 

Серед учасників та учасниць дискусії: Лада Наконечна, «Група Предметів», Вова Воротньов, група МММ, Євген Ващенко, Алевтина Кахідзе, Толік Бєлов, Олексій Салманов, Юлія Костерєва, Олександр Володарський, Ілля Гладштейн, Анна Хвиль, Андрій Мовчан.

 

Для участі у дискусії, будь ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ за мейлом art@cca.kiev.ua або телефоном 044 501 94 61.