CSM

CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – неприбуткова неурядова організація, яка вбачає свою місію у підтримці розвитку і взаємодії некомерційних мистецьких практик. 

Ujif_notfound [UN]. Car-Beat

Ujif_notfound [UN]. Car-Beat

медіа-стріт-арт

 

У медіа-стріт-арт-проекті Car-Beat дорога з її лініями перетворюється на нотну партитуру, на якій машини пишуть урбаністичну мелодію. За допомогою саунд-системи й програмування дорожній рух стає реальними звуками й невідомим раніше видом енергії.

 

Ujif_notfound: “Є дві складові проекту: естетична та технічна. Технічна це створення музичної партитури. Партитура позначає таймлайн, довготу звуку та висоту. Разом з появою сучасних технологій з’явились методика, коли ти не просто читаєш ноти з листка, а вони рухаються автоматично в програмі. Ноти це умовне позначення. Вони однаково виглядають для скрипки чи ударних, але звук буде зовсім інший.

 

Якщо говорити про мій проект з пішохідним мостом це вже естетична складова. Я сприймаю дорогу та машини як можливість для створення цієї партитури. Я пишу програму, де машини стають нотами, а дорожні смуги лініями в партитурі. Але є ще дещо. Це дзвони, які прикріплені під кожною смугою, і коли проїздить машина починає звучати дзвін. Ідея в тому, щоб прикріпити всю цю систему до мосту і грати музику, абстрактну електроніку, разом з цими машинами, які їдуть по мосту.

 

Для мене цей проект про новий стріт-арт. Графіті на вулицях для мене вже нудні.  Час змінився, з’явилися нові медіа і електрика доступна всім. Також я думав про витрати енергії. Енергія від руху машин зазвичай ні у що не перетворюється, це просто рух. Я ж забираю цю енергію і використовую в своїх цілях. У фільмі є герой, через якого я оповідаю історію, персонаж без обличчя, якого ніхто не бачив. Він підходить до мосту, грає лайв, лишає дзвони під мостом і йде. Тобто лишає щось, що перетворює рух в енергію”.


Ujif_notfound [UN] - це медіапроект, заснований в Києві у 2007 році.
Основним напрямком діяльності є створення мультимедійних систем на основі алгоритмів кінетичного зв'язку між людиною й програмою.
"Живі" виступи засновані на генерації звукових і візуальних потоків у режимі реального часу. Використовуючи написані попередньо програми (патчі), Ujif_notfound створює унікальний аудіо-візуальний простір, який існує тільки під час виконання, і точне відтворення якого майже неможливе. Такий підхід має широке функціональне використання для створення інсталяційних інтерактивних середовищ в будь-яких просторах, як фізичних, так і віртуальних.